Baba 2 film afişi

Baba II

The Godfather Part II

Michael Corleone, mafya dünyasında inanılmaz bir güce ulaşırken, bir yandan da ailesini korumaya çalışmaktadır. Fakat yavaş yavaş gelişen olaylar onu hiç yapmak istemediği işlere ve suçlara yönlendirir. Tek özelliği zekası iken bir anda bir suç imparatorluğunu yönetecek acımasızlığa ve kendine güvene kavuşur. Fakat bunlar Micheal’a sadece güç değil, beraberinde yalnızlık ve mutsuzluk getirecektir. Arada geriye dönüşlerle Vito Corleone’nin Sicilya’dan kaçıp, Amerika’ya gelerek suç dünyasına karışmasını izleyeceğimiz filmde Robert De Niro filmde yalnızca 45 dakika Vito Corleone’yi canlandırmasıyla Oscar alması da filmin ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.Ayrıca bu film,bizi geçmişe de götürüyor. Genç Vito Corleone’nin nasıl mafya babası olduğunu,çocukken neler yaşadığını ve gençlik maceralarını anlatıyor.

Baba II (İngilizce: The Godfather Part II), ilk filmin yapımından iki sene sonra çekilen film. Mario Puzo ve Francis Ford Coppola’nın ortak yazdığı senaryoyla kurgulanmıştır. 6 Oscar Ödülü kazanmıştır.

Baba II ayrıca, 1993 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

 

 

 

Yapımcı Francis Ford Coppola
Gray Frederickson
Fred Roos
Senarist Mario Puzo
Francis Ford Coppola
Oyuncular Al Pacino
Robert Duvall
Diane Keaton
Robert De Niro
John Cazale
Talia Shire
Lee Strasberg
Michael V. Gazzo
Müzik Nino Rota
Carmine Coppola
Görüntü yönetmeni Gordon Willis
Kurgu Mario Puzo (Roman)
Dağıtıcı Paramount Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Dram
Renk Renkli
Yapım yılı 1974
Çıkış tarih(ler)i Amerika Birleşik Devletleri 12 Aralık 1974
Süre 200 dakika
Ülke
Amerika Birleşik Devletleri ABD
Dil İngilizce, Sicilyaca
Bütçe 13.000.000$
Hasılat 193.000.000$
Önceki film Baba
Devam filmi Baba III
Oyuncu Oynadığı Karakter
Al Pacino Don Micheal Corleone
Robert Duvall Thomas Hagen
Diane Keaton Kay Adams
John Cazale Fredo Corleone
Talia Shire Constanzia ‘Connie’ Corleone
Robert De Niro Vito Corleone

 

Tozlu Poster

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


https://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/936full-the-godfather-part-ii-poster1.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/936full-the-godfather-part-ii-poster1.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemÖlmeden önce izlenecek filmlerBaba 2 filmi,Baba 2 filminin afişi,Baba 2 filminin aldığı ödüller,Baba 2 filminin başrol oyuncuları,Baba 2 filminin bütçesi,Baba 2 filminin çıkış tarihi,Baba 2 filminin dağıtıcı firma,Baba 2 filminin film afişi,Baba 2 filminin filmi,Baba 2 filminin fragman,Baba 2 filminin hangi ülke yapımı,Baba 2 filminin hasılat,Baba 2 filminin imdb puanı,Baba 2 filminin müziği,Baba 2 filminin oyuncular,Baba 2 filminin oyuncuları,Baba 2 filminin senarist,Baba 2 filminin süresi,Baba 2 filminin türkçe altyazılı fragman,Baba 2 filminin türkçe ismi,Baba 2 filminin yapımcısı,Baba 2 filminin yönetmen,Baba 2 filminin yönetmeni,Baba II filmi,Baba II filminin afişi,Baba II filminin aldığı ödüller,Baba II filminin başrol oyuncuları,Baba II filminin bütçesi,Baba II filminin çıkış tarihi,Baba II filminin dağıtıcı firma,Baba II filminin film afişi,Baba II filminin filmi,Baba II filminin fragman,Baba II filminin hangi ülke yapımı,Baba II filminin hasılat,Baba II filminin imdb puanı,Baba II filminin müziği,Baba II filminin oyuncular,Baba II filminin oyuncuları,Baba II filminin senarist,Baba II filminin süresi,Baba II filminin türkçe altyazılı fragman,Baba II filminin türkçe ismi,Baba II filminin yapımcısı,Baba II filminin yönetmen,Baba II filminin yönetmeni,The Godfather II filmi,The Godfather II filminin afişi,The Godfather II filminin aldığı ödüller,The Godfather II filminin başrol oyuncuları,The Godfather II filminin bütçesi,The Godfather II filminin çıkış tarihi,The Godfather II filminin dağıtıcı firma,The Godfather II filminin film afişi,The Godfather II filminin filmi,The Godfather II filminin fragman,The Godfather II filminin hangi ülke yapımı,The Godfather II filminin hasılat,The Godfather II filminin imdb puanı,The Godfather II filminin müziği,The Godfather II filminin oyuncular,The Godfather II filminin oyuncuları,The Godfather II filminin senarist,The Godfather II filminin süresi,The Godfather II filminin türkçe altyazılı fragman,The Godfather II filminin türkçe ismi,The Godfather II filminin yapımcısı,The Godfather II filminin yönetmen,The Godfather II filminin yönetmeni
Baba II The Godfather Part II Michael Corleone, mafya dünyasında inanılmaz bir güce ulaşırken, bir yandan da ailesini korumaya çalışmaktadır. Fakat yavaş yavaş gelişen olaylar onu hiç yapmak istemediği işlere ve suçlara yönlendirir. Tek özelliği zekası iken bir anda bir suç imparatorluğunu yönetecek acımasızlığa ve kendine güvene kavuşur. Fakat bunlar Micheal'a...