Başlangıç

Inception

Başlangıç (İng: Inception), Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere prömiyeri yapılmıştır. Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir.

Oyuncular

  • Leonardo DiCaprio – Cobb.
  • Marion Cotillard – Mal.
  • Ellen Page – Ariadne.
  • Joseph Gordon-Levitt – Arthur.
  • Ken Watanabe – Saito.
  • Tom Hardy – Eames.
  • Cillian Murphy – Robert Fischer.
  • Michael Caine – Miles.

Filmin konusu

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Olay yeri ise zihniniz.

Yönetmen Christopher Nolan
Yapımcı Christopher Nolan
Emma Thomas
Senarist Christopher Nolan
Oyuncular Leonardo DiCaprio
Marion Cotillard
Joseph Gordon-Levitt
Ellen Page
Cillian Murphy
Ken Watanabe
Tom Hardy
Michael Caine
Müzik Hans Zimmer
Görüntü yönetmeni Wally Pfister
Kurgu Lee Smith
Dağıtıcı Warner Bros.
Çıkış tarih(ler)i 8 Temmuz 2010(Birleşik Krallık)
Süre 148 dakika
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Birleşik Krallık
Dil İngilizce
Bütçe 160,000,000 $
Hasılat 825,448,067 $

 

Başlangıçhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Başlangıç.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Başlangıç-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemÖlmeden önce izlenecek filmlerBaşlangıç filmi,Başlangıç filminin afişi,Başlangıç filminin aldığı ödüller,Başlangıç filminin başrol oyuncuları,Başlangıç filminin bütçesi,Başlangıç filminin çıkış tarihi,Başlangıç filminin dağıtıcı firma,Başlangıç filminin film afişi,Başlangıç filminin filmi,Başlangıç filminin fragman,Başlangıç filminin hangi ülke yapımı,Başlangıç filminin hasılat,Başlangıç filminin imdb puanı,Başlangıç filminin müziği,Başlangıç filminin oyuncular,Başlangıç filminin oyuncuları,Başlangıç filminin senarist,Başlangıç filminin süresi,Başlangıç filminin türkçe altyazılı fragman,Başlangıç filminin türkçe ismi,Başlangıç filminin yapımcısı,Başlangıç filminin yönetmen,Başlangıç filminin yönetmeni
Başlangıç Inception Başlangıç (İng: Inception), Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere prömiyeri yapılmıştır. Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir. Oyuncular Leonardo DiCaprio - Cobb. Marion Cotillard - Mal. Ellen Page - Ariadne. Joseph Gordon-Levitt - Arthur. Ken Watanabe - Saito. Tom Hardy - Eames. Cillian Murphy - Robert Fischer. Michael Caine -...