Birkaç Dolar İçin

Per qualche dollaro in più

For a Few Dollars More

Birkaç Dolar İçin (İtalyanca: Per qualche dollaro in più), 1965 yapımı Sergio Leone’nin yönettiği spagetti western filmidir.

Sergio Leone’nin Dolar Üçlemesi’nin ikinci filmidir. İlk film 1964 yapımı Bir Avuç Dolar, üçüncü film ise 1966 yapımı İyi, Kötü ve Çirkin’dir.

Filmde Clint Eastwood ve Lee Van Cleef başrolleri paylaşmaktadırlar.

Konu

Douglos Mortimer (Lee Van Cleef) ve Monco (Clint Eastwood) bir ödül avcılarıdır. Sürekli şerifin astığı ilanlardaki suçluları yakalar ve başlarına konan ödülleri alırlar. Bir gün Indio (Gian Maria Volontè) hapishaneden kaçar ve başına 10.000 dolar ödül konur. İkisi de bu suçlunun peşine düşerler. Bu arada Albay Douglas’ın asıl istediği para değil intikamdır.

Filmin sonunda Albay ve Monco ortak olup Indio ve bütün adamlarıyla yüzleşirler. Ya kazanacaklardır ya da öleceklerdir.

Oyuncular

Oyuncu Rol
Clint Eastwood Monco
Lee Van Cleef Douglas Mortimer
Gian Maria Volontè El İndio
Klaus Kinski Wild
Benito Stefanelli Luke

 

Yönetmen Sergio Leone
Yapımcı Arturo Gonzales
Senarist Sergio Leone
Furvio Morsella
Oyuncular Clint Eastwood
Lee Van Cleef
Gian Maria Volontè
Luigi Pistilli
Rada Rassimov
Enzo Petito
Claudio Scarchilli
John Bartha
Livio Lorenzon
Antonio Casale
Sandro Scarchilli
Benito Stefanelli
Angelo Novi
Antonio Casas
Müzik Ennio Morricone
Yapım yılı 1965
Süre 130 dakika
Ülke İtalya, İspanya
Dil İngilizce, İtalyanca
Önceki film Bir Avuç Dolar
Devam filmi İyi, Kötü ve Çirkin

 

Birkaç Dolar İçinhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Birkaç_Dolar_İçin_afiş.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Birkaç_Dolar_İçin_afiş-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemBirkaç Dolar İçin filmi,Birkaç Dolar İçin filminin afişi,Birkaç Dolar İçin filminin aldığı ödüller,Birkaç Dolar İçin filminin başrol oyuncuları,Birkaç Dolar İçin filminin bütçesi,Birkaç Dolar İçin filminin çıkış tarihi,Birkaç Dolar İçin filminin dağıtıcı firma,Birkaç Dolar İçin filminin film afişi,Birkaç Dolar İçin filminin filmi,Birkaç Dolar İçin filminin fragman,Birkaç Dolar İçin filminin hangi ülke yapımı,Birkaç Dolar İçin filminin hasılat,Birkaç Dolar İçin filminin imdb puanı,Birkaç Dolar İçin filminin müziği,Birkaç Dolar İçin filminin oyuncular,Birkaç Dolar İçin filminin oyuncuları,Birkaç Dolar İçin filminin senarist,Birkaç Dolar İçin filminin süresi,Birkaç Dolar İçin filminin türkçe altyazılı fragman,Birkaç Dolar İçin filminin türkçe ismi,Birkaç Dolar İçin filminin yapımcısı,Birkaç Dolar İçin filminin yönetmen,Birkaç Dolar İçin filminin yönetmeni,For a Few Dollars More filmi,For a Few Dollars More filminin afişi
Birkaç Dolar İçin Per qualche dollaro in più For a Few Dollars More Birkaç Dolar İçin (İtalyanca: Per qualche dollaro in più), 1965 yapımı Sergio Leone'nin yönettiği spagetti western filmidir. Sergio Leone'nin Dolar Üçlemesi'nin ikinci filmidir. İlk film 1964 yapımı Bir Avuç Dolar, üçüncü film ise 1966 yapımı İyi, Kötü ve Çirkin'dir. Filmde Clint Eastwood ve Lee Van Cleef başrolleri paylaşmaktadırlar. Konu Douglos Mortimer (Lee Van Cleef) ve Monco (Clint Eastwood) bir ödül...