Kapışma

Kapışma (orijinal adı Snatch) Guy Ritchie tarafından senaryosu yazılıp yönetilen 2000 yapımı filmdir. Başrolde Jason Statham ve Brad Pitt oynamaktadır.

Konusu

Annesi ve babası bir uçakta tanıştıkları için kaza yapan bir uçağın adını alan Türk (Jason Statham) ve kendisinin ismini bir silah ismi olduğunu söylese de 19. yüzyıldaki bir baletin isminin olan ortağı Tommy acemi bir lisanssız olan gizli boks maçı düzenlemektedirler. Pek fazla paraları olmadığından, düşmanlarını adamlarına öldürtüp domuzlara yedirten mafya babası Tuğla Kafayı kendilerine başarı kazandıracak olan bir dövüş turnuvası yapması için uğraşmaktadırlar. Oldukça ilginç bir adam olan Tuğla kafa sadece kendi şartlarına uyulursa onlar için bir boks maçı düzenleyeceğini söyler ve bunun üzerine iki acemi lisanssız boks maçı düzenleyicileri kendileri iyi bir karavan bulmak isterler. Türk, Tommy’i bir karavan bulması için yollar. İkilinin boksörü ve Bıçak Borisden(Rade Serbedzija) bir silah alan Tommy yeni bir karavan için çingenelerin yanına gider. Kendilerine kötü bir karavan veren çingenelere kızan Tommy ve boksörü beklenmeyen bir olay ile karşılaşırlar.İrlandalı çılgın çingene Mickey O’Neil (Brad Pitt) boksörü bir vuruşuyla yere serince işler karışır.Bunu öğrenen Türk Mickey’i bu dövüşe sokmaya çalışır. Ancak tuğla kafanın bir şartı vardır, Mickey dördüncü raunt ta nakavt olacaktır fakat beklenen olmaz. Zar zor Mickey’in annesinden izin alan ikili Mickey’i kendi dövüşçüleri olarak alırlar ancak beklenen aksine dördüncü raundun galibi Mickey olur. Ve bu olay Türk ile Tommy’i belanın ortasına sürükler.

Karakterler

Karakter Oyuncu Hakkında
Türk Jason Statham Lisanssız boks maçı organizatörü, oldukça ciddi olsa da mafyadan korkar.
Tommy Stephen Graham Kendinden emin,silah hayranı,lisanssız boks maçı düzenleyen.
Müthiş George Adam Fogerty Türk ve Tommynin böksörü
Mickey O’Neill Brad Pitt İrlandalı çingene,tek sevdiği insan annesi ve boks ustası.
Darren Jason Flemyng Çingene ve Mickeyin arkadaşı
Bn. O’Neill Sorcha Cusack Mickeyin annesi,oğlunun bu tarz gereksiz işlere girmesini istemeyen ve oğlunu çok seven bir annedir.
Bıçak Boris/Kurşundan Kaçan Borris Rade Šerbedžija Dört Parmak Frankyi soymak isteyen rus mafya patronu ve hırsız.
Sol/Solomon Lennie James Bıçak Borisin tuttuğu kuyumcu ve hırsız siyah adam.Yanına iki salak adam ve onlardan birinin köpeğini alarak işe başlayacaktır.
Vinnie/Vincent Robbie Gee Solomonun yanına aldığı bir adam.Hırsızlık için hazırdır ve bir köpeği vardır,ve aynı köpeği çingeneler tarafından kendisine hediye olarak verilmiştir.
Tyrone Ade Üçlüden biri.Şişmandır.
Kuzen Avi Dennis Farina Frankynin patronu
Dört Parmak Franky Benicio del Toro Kumarbaz,hırsız ve kürye fakat elmasın ondan çalınması için öldürülür ve daha sonra bir şekilde parmağı kırılır.
Demir diş Tony Vinnie Jones Tutulan bir adam
Tuğla Kafa Alan Ford Boks maçı düzenleyen,istediği her kesi öldürebilir hatta Mickeyin annesini bile.
Errol Andy Beckwith Tuğla Kafanın adamı
John David Legeno Tuğla Kafanın adamı

 

Kapışmahttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Snatch.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Snatch-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemKapışma filmi,Kapışma filminin afişi,Kapışma filminin aldığı ödüller,Kapışma filminin başrol oyuncuları,Kapışma filminin bütçesi,Kapışma filminin çıkış tarihi,Kapışma filminin dağıtıcı firma,Kapışma filminin film afişi,Kapışma filminin filmi,Kapışma filminin fragman,Kapışma filminin hangi ülke yapımı,Kapışma filminin hasılat,Kapışma filminin imdb puanı,Kapışma filminin müziği,Kapışma filminin oyuncular,Kapışma filminin oyuncuları,Kapışma filminin senarist,Kapışma filminin süresi,Kapışma filminin türkçe altyazılı fragman,Kapışma filminin türkçe ismi,Kapışma filminin yapımcısı,Kapışma filminin yönetmen,Kapışma filminin yönetmeni,Snatch filmi,Snatch filminin afişi
Kapışma Kapışma (orijinal adı Snatch) Guy Ritchie tarafından senaryosu yazılıp yönetilen 2000 yapımı filmdir. Başrolde Jason Statham ve Brad Pitt oynamaktadır. Konusu Annesi ve babası bir uçakta tanıştıkları için kaza yapan bir uçağın adını alan Türk (Jason Statham) ve kendisinin ismini bir silah ismi olduğunu söylese de 19. yüzyıldaki bir baletin isminin olan ortağı Tommy acemi bir lisanssız olan gizli boks maçı...