Mononoke-hime

Orijinal adı Mononoke Hime(もののけ姫, Mononoke Hime)olan Prenses Mononoke Hayao Miyazaki yapımı bir Japon animasyon (anime) filmidir. Japonya’da 12 Temmuz 1997’de gösterime girmiştir.

Film, ormanı koruyan doğaüstü yaratıklarla, doğanın kaynaklarını hızla ve acımasızca tüketen insanlar arasındaki mücadeleyi anlatır.

‘Mononoke’ bir isim değildir, Japonca’da ruhlar veya canavarlar için kullanılan genel bir ifadedir.

Konu

Aşitaka, köyüne saldıran şeytanlaşmış domuz tanrıyı öldürürken şeytanın koluna bıraktığı izi ölene kadar taşıyacaktır. Aşitaka bu lanetin geldiği yeri öğrenmek için köyünden uzaklaşır. Gittiği yerlerde Demir Şehri adında demir madenini işleyip ölümcül silahlar yapan ve bu silahları ormanın hayvanlarıyla savaşmakta kullanan Leydi Eboşi ile karşılaşır. Aşitaka bu savaşa son vermek için daha önce karşılaştığı kurt kızı San ile birlikte kendini bu savaşın içinde bulur. Aşitaka hem barışı getirmek hem de kurt kızı San’ın güvenini kazanmak için mücadele edecektir.

Yönetmen Hayao Miyazaki
Yapımcı Toshio Suzuki
Senarist Hayao Miyazaki
Oyuncular (seslendirenler)
Yôji Matsuda (Ashitika)
Yuriko Ishida (San)
Yûko Tanaka (Eboshi-gozen)
Müzik Joe Hisaishi
Yapım yılı 1997, Japonya
Süre 134 dk
Dil Japonca

 

Prenses Mononokehttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Princess_Mononoke_DVD.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Princess_Mononoke_DVD-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemMononoke-hime filmi,Mononoke-hime filminin afişi,Prenses Mononoke filmi,Prenses Mononoke filminin afişi,Prenses Mononoke filminin aldığı ödüller,Prenses Mononoke filminin başrol oyuncuları,Prenses Mononoke filminin bütçesi,Prenses Mononoke filminin çıkış tarihi,Prenses Mononoke filminin dağıtıcı firma,Prenses Mononoke filminin film afişi,Prenses Mononoke filminin filmi,Prenses Mononoke filminin fragman,Prenses Mononoke filminin hangi ülke yapımı,Prenses Mononoke filminin hasılat,Prenses Mononoke filminin imdb puanı,Prenses Mononoke filminin müziği,Prenses Mononoke filminin oyuncular,Prenses Mononoke filminin oyuncuları,Prenses Mononoke filminin senarist,Prenses Mononoke filminin süresi,Prenses Mononoke filminin türkçe altyazılı fragman,Prenses Mononoke filminin türkçe ismi,Prenses Mononoke filminin yapımcısı,Prenses Mononoke filminin yönetmen,Prenses Mononoke filminin yönetmeni
Mononoke-hime Orijinal adı Mononoke Hime(もののけ姫, Mononoke Hime)olan Prenses Mononoke Hayao Miyazaki yapımı bir Japon animasyon (anime) filmidir. Japonya'da 12 Temmuz 1997'de gösterime girmiştir. Film, ormanı koruyan doğaüstü yaratıklarla, doğanın kaynaklarını hızla ve acımasızca tüketen insanlar arasındaki mücadeleyi anlatır. 'Mononoke' bir isim değildir, Japonca'da ruhlar veya canavarlar için kullanılan genel bir ifadedir. Konu Aşitaka, köyüne saldıran şeytanlaşmış domuz tanrıyı öldürürken şeytanın koluna...