Yedi

Seven

Yedi (Orijinal adı Seven), senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hıristiyanlık’ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. Sürekli yağmur yağan bir şehir, küf rengi tonlar, karanlık mekanlarda çekilen sahneleri ile sinema klasikleri arasında gösterilmektedir.

1995 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow rol almıştır.

Yedi ABD’de 100.125.643 $, uluslararası olarak 227.186.216 $ hasılat ile toplam kazancı 327.311.859 $’a ulaşmıştır. Film ABD’de gösterime girdiği ilk hafta 13.949.807 $ gelir elde etmiştir.

Oyuncular

Gwyneth Paltrow David Mills’ in karısı
R. Lee Ermey
Andrew Kevin Walker Ölü Adam
Reg E. Cathey
Kevin Spacey Jonathan Doe
Brad Pitt Dedektif David Mills
Morgan Freeman Dedektif William Somerset

 

Yönetmen David Fincher
Yapımcı Andrew Kopelson
Senarist Andrew Kevin Walker
Oyuncular Brad Pitt
Morgan Freeman
Gwyneth Paltrow
Müzik Howard Shore
Dağıtıcı New Line Cinema
Cinsi gerilim
Türü Polisiye
Yapım yılı 1995 ABD
Süre 127 dakika
Dil İngilizce
Bütçe 33 milyon $

 

Yedi http://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/386px-Seven_movie_poster.jpghttp://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/386px-Seven_movie_poster-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemÖlmeden önce izlenecek filmlerYedi filmi,Yedi filminin afişi,Yedi filminin aldığı ödüller,Yedi filminin başrol oyuncuları,Yedi filminin bütçesi,Yedi filminin çıkış tarihi,Yedi filminin dağıtıcı firma,Yedi filminin film afişi,Yedi filminin filmi,Yedi filminin fragman,Yedi filminin hangi ülke yapımı,Yedi filminin hasılat,Yedi filminin imdb puanı,Yedi filminin müziği,Yedi filminin oyuncular,Yedi filminin oyuncuları,Yedi filminin senarist,Yedi filminin süresi,Yedi filminin türkçe altyazılı fragman,Yedi filminin türkçe ismi,Yedi filminin yapımcısı,Yedi filminin yönetmen,Yedi filminin yönetmeni
Yedi Seven Yedi (Orijinal adı Seven), senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hıristiyanlık'ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. Sürekli yağmur yağan bir şehir, küf rengi tonlar, karanlık mekanlarda çekilen sahneleri ile sinema klasikleri arasında gösterilmektedir. 1995 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad...