Yenilmezler: Ultron Çağı

Avengers: Age of Ultron

Yenilmezler: Ultron Çağı (Özgün adı: Avengers: Age of Ultron), Marvel Comics’in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan ve Mayıs 2015’te vizyona giren süper kahraman filmi. Joss Whedon tarafından yönetilen filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Andy Serkis, Aaron Taylor-Johnson, Chris Evans, Elizabeth Olsen, Chris Hemsworth ve Robert Downey Jr. yer almaktadır. Film, Marvel Studios tarafından üretilip Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılmıştır. 2012 yapımı Yenilmezler filminin devam filmidir.

Konu

Tony Stark etkin olmayan Ultron adlı barış koruyucu bir programı çalıştırınca, işler ters gider ve Dünyanın En Güçlü Kahramanları olan Demir Adam, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Kara Dul ve Şahingöz, gezegenin kaderi tehlikedeyken zorlu bir sınavdan geçerler. Yenilmezler, birden ortaya çıkan Hain Ultron’un korkunç planını hayata geçirmesini engellemek zorundadır, böylece huzursuz ittifaklar ve beklenmedik aksiyonlar evrensel bir maceraya zemin hazırlar.

Kadro

Kaynak:

 • Robert Downey Jr. / Tony Stark (Iron Man) – İntikamcılar (Yenilmezler)’ın ortak lideri ve para kaynağıdır. Kendi icatları olan zırhlarıyla birlikte kendini dahi, milyarder, playboy ve hayırsever olarak tanımlamaktadır.
 • Chris Hemsworth / Thor – Asgard Prensi. Şimşek tanrısı.
 • Mark Ruffalo / Bruce Banner (The Hulk) – İnanılmaz bir güce sahip olan bu yeşil dev, duygularını (öfkesini) kontrol edemez. Radyasyon kaynaklı mutasyon geçirmiştir. Fakat radyasyon onu öldürmemiş Hulk’a dönüştürmüştür.
 • Chris Evans / Steve Rogers (Captain America) – İlk Yenilmez, Nazilerin Avrupa’yı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Steve, orduya yazılmak istemiş ancak vücudu zayıf olduğu için reddedilmiştir. General Chester Philips, Steve’e ordunun süper asker projesine katılabileceğini ve bu sayede Nazilerle savaşabileceğini, söylemiştir. Steve bu projeyi başarıyla tamamlamış ve bir atlet kadar güçlenmiş olarak çıkmıştır.
 • Scarlett Johansson / Natasha Romanoff (Black Widow) – S.H.I.E.L.D ajanlarından biri.
 • Jeremy Renner / Clint Barton (Hawkeye) – Süper nişancı olan bir okçudur.
 • James Spader / Ultron (ses) – Yenilmezler’in ikinci filmdeki baş düşmanı.
 • Samuel L. Jackson / Nick Fury – S.H.I.E.L.D’ ın eski başkanı.
 • Elizabeth Olsen / Wanda Maximoff (Scarlet Witch) – Şansı ve zamanı kontrol edebilir. Quicksilver’ in kardeşi.
 • Aaron Taylor-Johnson / Quicksilver (çizgi roman karakteri)|Pietro Maximoff (Quicksilver)]] – Süpersonik hıza sahip mutant karakterlerden biri.
 • Paul Bettany / Jarvis – The Vision
 • Cobie Smulders / Maria Hill
 • Don Cheadle / Colonel James Rhodes – War Machine
 • Hayley Atwell / Peggy Carter
 • Idris Elba / Heimdall
Yönetmen Joss Whedon
Yapımcı Victoria Alonso
Louis D’Esposito
Jon Favreau
Kevin Feige
Alan Fine
Bruce Jurgens
Jeremy Latcham
Stan Lee
Senarist Joss Whedon
Stan Lee
Jack Kirby
Oyuncular Robert Downey Jr.
Chris Hemsworth
Mark Ruffalo
Chris Evans
Scarlett Johansson
Jeremy Renner
James Spader
Samuel L. Jackson
Elizabeth Olsen
Aaron Taylor-Johnson
Paul Bettany
Cobie Smulders
Don Cheadle
Hayley Atwell
Müzik Brian Tyler
Sanat yönetmeni Thomas Brown
Mike Stallion
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu, Gerilim
Renk Renkli
Yapım yılı 2015
Çıkış tarih(ler)i 1 Mayıs 2015
Süre 141 dk.
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe 250 milyon $
Hasılat 1,405,403,694 $
Önceki film Yenilmezler
Devam filmi Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

 

 

Yenilmezler: Ultron Çağıhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Yenilmezler-_Ultron_Çağı.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Yenilmezler-_Ultron_Çağı-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesem"Yenilmezler Ultron Çağı filmi,Avengers Age of Ultron filmi,Avengers Age of Ultron filminin afişi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin afişi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin aldığı ödüller,Yenilmezler Ultron Çağı filminin başrol oyuncuları,Yenilmezler Ultron Çağı filminin bütçesi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin çıkış tarihi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin dağıtıcı firma,Yenilmezler Ultron Çağı filminin film afişi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin filmi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin fragman,Yenilmezler Ultron Çağı filminin hangi ülke yapımı,Yenilmezler Ultron Çağı filminin hasılat,Yenilmezler Ultron Çağı filminin imdb puanı,Yenilmezler Ultron Çağı filminin müziği,Yenilmezler Ultron Çağı filminin oyuncular,Yenilmezler Ultron Çağı filminin oyuncuları,Yenilmezler Ultron Çağı filminin senarist,Yenilmezler Ultron Çağı filminin süresi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin türkçe altyazılı fragman,Yenilmezler Ultron Çağı filminin türkçe ismi,Yenilmezler Ultron Çağı filminin yapımcısı,Yenilmezler Ultron Çağı filminin yönetmen,Yenilmezler Ultron Çağı filminin yönetmeni
Yenilmezler: Ultron Çağı Avengers: Age of Ultron Yenilmezler: Ultron Çağı (Özgün adı: Avengers: Age of Ultron), Marvel Comics'in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan ve Mayıs 2015'te vizyona giren süper kahraman filmi. Joss Whedon tarafından yönetilen filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Andy Serkis, Aaron Taylor-Johnson, Chris Evans, Elizabeth Olsen, Chris Hemsworth ve Robert Downey Jr. yer almaktadır. Film, Marvel Studios tarafından üretilip Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılmıştır. 2012 yapımı Yenilmezler filminin devam filmidir. Konu Tony Stark...