Asabiyim Ben

Relatos salvajes

Asabiyim Ben (İspanyolca özgün adıyla Relatos salvajes), yönetmenliğini Damián Szifron’un üstlendiği, kara komedi türündeki 2014 yapımı Arjantin-İspanyol filmi. Antolojik bir film olan Asabiyim Ben, şiddet ve intikam temalı, konu bakımından birbiriyle bağlantısız altı farklı kısa filmden oluşmaktadır.[3][4] Ansambl oyuncu kadrosuna sahip filmin başlıca rollerinde Ricardo Darín, Oscar Martínez, Leonardo Sbaraglia, Érica Rivas, Rita Cortese, Julieta Zylberberg ve Darío Grandinetti yer alır. 87. Akademi Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film dalında Akademi Ödülü adayı gösterilmiştir.

Konusu

Pasternak

Aynı uçakta seyahat eden iki yolcu, konuşmaları sırasında Pasternak adlı ortak bir tanıdıkları olduğunu keşfeder. Kadın yolcu Pasternak’ın eski kız arkadaşı, erkek yolcu ise Pasternak’ın üniversitede hazırladığı tezi inceleyen kişiler arasında bulunan müzik eleştirmenidir. Konuşmalara kulak misafiri olan başka bir kadın da Pasternak’ı tanıdığını söylemesinin ardından diğer yolcular da bir şekilde Pasternak’ı tanıdığını söylemeye başlar. Müzik eleştirmeninin uçaktaki tüm yolculara böyle birini tanıyıp tanımadığını sormasına tüm yolcular olumlu yanıt verir. Uçuşta görevli hostes ise pilotun Pasternak olduğunu söyler. Kendisini kokpite kilitlemiş olan Pasternak’a kimse ulaşamaz. Bir süre sonra irtifa azalmaya başlar ve uçak, Pasternak’ın ebeveynlerinin evine çakılır.

Las Ratas (Fareler)

Arabasıyla otoyolda seyahat eden bir tefeci, yol kenarındaki küçük bir restoranda durur. Sipariş verdiği garson kadın, ailesini mahvetmiş olduğunu adamı tanır ve hayatı boyunca bu anı beklediğini aşçı kadınla paylaşır. Aşçı, adamın yemeğine fare zehri karıştırmayı önerse de garson bunu reddeder. Adama yemeğini servis etmesi sonrasında aşçı, yemeğe zehri karıştırdığını garsona söyler. Garsonun yemeği adamın önünden almasına da engel olur. Bu sırada adamın oğlu da restorana gelir ve aynı yemekten yemeye başlar. Çocuğun da geldiğini gören garson, başka çaresi kalmayınca yemeği alır ve adamın suratına fırlatır. Bu hareket sonrasında adam garsonun boğazına sarılır ve ikili arasında boğuşma başlar. Öte yandan çocuk da zehirden dolayı kusmaya başlamıştır. Boğuşma sırasında aşçı kadın, adamı sırtından birkaç kez bıçaklayarak öldürür. Bir süre sonra olay yerine gelen polis, aşçı kadını otomobille götürürken garson kadınla çocuk da ifadesi alınmak üzere olay yerinde bekletilmektedir.

El más fuerte (En Güçlü)

Çöllerin arasından geçen bir yolda otomobiliyle ilerleyen Diego’nun karşısında yavaşça ilerleyen, eski bir otomobil çıkar. Yol istemesine rağmen otomobil kendisine yol vermez ve kendisini geçmesini engeller. Geçmeyi başardıktan sonra ise camı açarak Mario isimli adama hakaret eder. Yolun ilerleyen kısmında Mario’nun aracının tekerleği patlar ve kenara çekmek zorunda kalır. Tekerleği değiştirme uğraşına girse de pek başarılı olmadığından çekiciyi arar. Bir süre sonra Mario da bölgeye ulaşmıştır. Arabasını Diego’nunkinin önüne çeker ve aracından çıkar. Bu sırada Diego da araca girmiş ve kapıları kilitlemiştir. Önce Diego’nun aracının sileceğini kıran Mario, daha sonra kırılmaz camdan imal edilen ön cama vurur, işer ve dışkılar. Oldukça sinirlenen Diego, Mario’nun kendi aracına girmesi sonrasında gaza basarak içinde Mario’nun bulunduğu aracı, birkaç metre ilerideki nehre iter. Olay yerinden uzaklaşan Diego, Mario’nun tekrar yola çıktığını görünce geri döner ve arabasıyla Mario’yu ezmeye çalışır. Ancak bu sırada, tam olarak takamadığı tekerlek yerinden çıkar ve kontrolü kaybolan araç, Mario’nun aracının yanından nehre düşer. Açık olan bagajdan Diego’nun arabasına girmeyi başaran Mario ile Diego arasında araç içinde bir kavga başlar. Emniyet kemerini Diego’nun boynuna dolayarak Diego’yu asan ve ölüme terk eden Mario, gömleğinden de bir parça kopararak aracın benzin deposuna yerleştirir ve parçayı ateşe verir. Ancak Mario’yu ayağından yakalayan Diego, Mario’nun araçtan ayrılmasına izin vermez. Mario’nun kumaş parçasını üfleyerek söndürme çabaları da sonuçsuz kalır ve çekici bölgeye ulaştığı sırada bir patlama gerçekleşir. Olay yerine gelen polis, iki kişinin yanmış bedeniyle karşılaşır ve olayın bir tutku cinayeti gibi gözüktüğü yorumunu yapar.

Bombita (Küçük Bomba)

Bir patlayıcı uzmanı olan Simón Fischer, kızının doğum günü partisi için pasta almak için bir pastaneye uğrar. Çıkışta, yasak olan bir yere park ettiği gerekçesiyle arabasının çekilmiş olduğunu öğrenir. Arabanın çekildiği otoparka gidip buradaki görevliyle, park ettiği yerin yanındaki kaldırımın sarı renkte olmadığını dolayısıyla park ettiği yerin yasaklı olmadığını anlatmaya çalışsa da görevli kendisini dinlemez ve şikayet etmesi gereken kurumun adresini vererek arabasını geri alması için gerekli olan ücreti talep eder. Ücreti ödeyerek arabasını alan Simón, yoğun trafiğin de etkisiyle eve geç gelir ve doğum günü partisini kaçırır. Ertesi gün cezayı ödemek için gittiği kurumdaki görevliye de yanlış yere park etmediğini anlatmaya çalışır. Ancak bu görevlinin de kendisini dinlememesi ve yapacak bir şeyi olmadığını söylemesi üzerine sinirlenir ve hemen yandaki yangın söndürme tüpüyle vezne camına vurur. Güvenlik görevlilerinin kendisini engellemesi sonrasında polis tarafından gözaltına alınır. Olayın gazetelere yansıması sebebiyle şirketinin kendisini kovduğunu da öğrenen Simón’un karısı da kendisininden boşanmak istemektedir. Bir süredir işsiz olması sebebiyle karısının avukatı, çocuklarının velayetinin anneye verilmesini talep eder. Başvurduğu işlerden olumsuz yanıtlar alan Simón’un arabası bir kez daha çekilmiştir. Arabasını geri aldıktan sonra bagaja patlayıcı yerleştirir. Bir kez daha çekilen arabası otoparka yerleştirildiği sırada patlar ve çekilen diğer arabaların yanında otoparkta bulunan ofis zarar görür, ancak hiçbir insan ölümü gerçekleşmemiştir. Saldırı dolayısıyla mahkûm edilen Simón, yerel bir kahraman hâline gelir ve sosyal medyada serbest bırakılması yönünde çeşitli kampanyalar başlatılır. Hapishanedeyken, eşi ve çocuğu doğum gününü kutlamak için gelir, diğer mahkûmlar da bu kutlamaya katılır.

La Propuesta (Teklif)

Genç bir erkek, babasının arabasıyla hamile bir kadına çarpıp kaçtıktan sonra eve gelir. Ağlayarak babası ile annesini uyandıran genç, televizyona yansıyan haberde kadının ve doğmamış çocuğunun öldüğünü öğrenir. Gencin babası Mauricio Pereyra Hamilton, hemen avukatını çağırır ve ne yapılması gerektiği hakkında görüşürler. Gencin olay sonrasında araçtan çıkmadığını, aracın camlarının kapalı ve siyah bir filtreyle kaplı olduğunu da hesaba katarak, yarım milyon dolar karşılığında suçu, on yıldan fazla süredir evde çalışan hizmetlinin üstlenmesine karar verirler. Hizmetli bu teklifi kabul eder ve vereceği ifadelerde neler demesi gerektiği de anlatılır. Bir müddet sonra yerel bir savcı, polislerle birlikte eve gelir. Olayı dinleyen savcı, evin hizmetlisini arabanın koltuğuna oturtur; ancak dikiz aynalarının kendisine göre ayarlı olmadığını ve sürücünün daha uzun boylu biri olduğunu söyleyerek evde yaşayan diğer kişilerle, Hamilton’ın karısı ve oğluyla görüşmek ister. Araya giren avukat, müvekkilinin de izniyle savcıyla anlaşmaya çalışır. Hamilton’a, 1 milyon dolay karşılığında, evin hizmetlisinin suçu üstleneceği konusunda savcıyla anlaştığını ve kendisinin de yarım milyon dolar pay istediğini söyler. Hamilton, paranın çok olduğunu söylese de teklifi kabul eder. Dört kişilik bu grup ne yapılması gerektiğini konuşurken, evin hizmetlisi Hamilton’dan bir daire daha talep eder, savcı da polislere ödenmesi için bir miktar daha ödeme ister. Bu sırada oğlu de görüşme odasına dalmış ve suçunu itiraf etmek istediğini söylemiştir. İstenen bu paralar karşısında Hamilton, yapılan anlaşmaların bozulduğunu söylerken oğluna da suçunu itiraf etmek istiyorsa bunu yapması gerektiğini belirtir. Bir müddet odasına çekilen Hamilton’ın yanına gelen avukat, daha düşük bir miktarda anlaştıklarını söyler. Ancak Hamilton, bu miktarın da altında bir öneri olarak üçüne birden toplam bir milyon dolay vereceği başka bir öneride bulunur. Bu teklif kabul görülür ve evin hizmetlisi, suçluymuş gibi evden çıkarılarak polis arabasına götürülür. Bu esnada ölen kadının kocası elindeki çekiçle hizmetliye saldırarak onu öldürür.

Hasta que la muerte nos separe (Ölüm Bizi Ayırana Dek)

Düğünü esnasında gelin Romina, damat Ariel’in, kendisini düğündeki davetliler arasında bulunan bir kadınla aldattığını öğrenir. Ariel ile birlikte herkesin ortasında dans ederken bunun doğru olduğunu Ariel de doğrular. Duyduğu karşısında şoka uğrayan Romina, koşarak salonu terk eder ve binanın çatısına çıkar. Burada, düğünde aşçılık yapan bir adamla karşılaşır. Adam kendisini teselli ederken, kısa bir süre sonra öpüşmeye başlarlar. Romina’yı arayan Ariel, çatıya çıktığında, aşçıyla cinsel ilişkiye giren Romina ile karşılaşır. Romina, kendisine ufak bir ilgi gösteren her erkekle birlikte olacağını ve ölüm ayırana dek kendisiyle evli kalacağını, asla boşanmayacağını söyler. Ariel duygusal bir şok yaşasa da ikili düğüne geri döner ve kutlamalara devam eder. Tuhaf davranan Romina, Ariel’in kendisini aldattığı kadını tutarak dans pistine çıkarır ve onunla dans ettiği sırada kadını aynaya çarparak kadını yaralar. Damat ile birlikte ağlayan annesini çekmesi için kameramana talimat veren Romina, damadın annesinin saldırısına uğrar. İkili arasındaki kapışmayı, gelin ve damadın babaları ayırır. Romina yere düşer. Ariel, yerdeki Romina’ya elini uzatarak onu kaldırır. Kalabalığın şaşkın bakışları arasında dans eden ikili önce öpüşmeye, ardından da cinsel ilişkiye başlar. Bu sırada davetliler de salonu terk etmektedir.

Oyuncular

 • Ricardo Darín – Simón Fischer (Bombita bölümü)
 • Oscar Martínez – Mauricio Pereyra Hamilton (La propuesta bölümü)
 • Leonardo Sbaraglia – Diego Iturralde (El más fuerte bölümü)
 • Érica Rivas – Romina (Hasta que la muerte nos separe bölümü)
 • Rita Cortese – Aşçı (Las ratas bölümü)
 • Julieta Zylberberg – Garson (Las ratas bölümü)
 • Darío Grandinetti – Salgado (Pasternak bölümü)
 • María Onetto – Helena Pereyra Hamilton (La propuesta bölümü)
 • Nancy Dupláa – Victoria Malamud (Bombita bölümü)
 • Osmar Núñez – Avukat (La propuesta bölümü)
 • César Bordón – Cuenca (Las ratas bölümü)
 • Diego Gentile – Ariel (Hasta que la muerte nos separe bölümü)
 • María Marull – Isabel (Pasternak bölümü)
 • Germán de Silva – Casero (La propuesta bölümü)
 • Diego Velázquez – Savcı (La propuesta bölümü)
 • Walter Donado – Mario (El más fuerte bölümü)
 • Mónica Villa – Profesör Leguizamón (Pasternak bölümü)
Yönetmen Damián Szifron
Yapımcı Hugo Sigman
Agustín Almodóvar
Pedro Almodóvar
Matías Mosteirín
Esther García
Felipe Photiades
Gerardo Rozín
Senarist Damián Szifron
Oyuncular Ricardo Darín
Oscar Martínez
Leonardo Sbaraglia
Érica Rivas
Rita Cortese
Julieta Zylberberg
Darío Grandinetti
Müzik Gustavo Santaolalla
Görüntü yönetmeni Javier Juliá
Kurgu Damián Szifron
Pablo Barbieri Carrera
Stüdyo Corner
El Deseo
Kramer & Sigman Films
Dağıtıcı Warner Bros.
Çıkış tarih(ler)i 17 Mayıs 2014 (Cannes)
21 Ağustos 2014 (Arjantin)
17 Ekim 2014 (İspanya)
Süre 122 dakika
Ülke Arjantin
İspanya
Dil İspanyolca
Bütçe $3,3 milyon
Hasılat $27 milyon

Asabiyim Benhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Relatos_salvajes.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Relatos_salvajes-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemAsabiyim Ben filmi,Asabiyim Ben filminin afişi,Asabiyim Ben filminin aldığı ödüller,Asabiyim Ben filminin başrol oyuncuları,Asabiyim Ben filminin bütçesi,Asabiyim Ben filminin çıkış tarihi,Asabiyim Ben filminin dağıtıcı firma,Asabiyim Ben filminin film afişi,Asabiyim Ben filminin filmi,Asabiyim Ben filminin fragman,Asabiyim Ben filminin hangi ülke yapımı,Asabiyim Ben filminin hasılat,Asabiyim Ben filminin imdb puanı,Asabiyim Ben filminin müziği,Asabiyim Ben filminin oyuncular,Asabiyim Ben filminin oyuncuları,Asabiyim Ben filminin senarist,Asabiyim Ben filminin süresi,Asabiyim Ben filminin türkçe altyazılı fragman,Asabiyim Ben filminin türkçe ismi,Asabiyim Ben filminin yapımcısı,Asabiyim Ben filminin yönetmen,Asabiyim Ben filminin yönetmeni,Relatos salvajes filmi,Relatos salvajes filminin afişi
Asabiyim Ben Relatos salvajes Asabiyim Ben (İspanyolca özgün adıyla Relatos salvajes), yönetmenliğini Damián Szifron'un üstlendiği, kara komedi türündeki 2014 yapımı Arjantin-İspanyol filmi. Antolojik bir film olan Asabiyim Ben, şiddet ve intikam temalı, konu bakımından birbiriyle bağlantısız altı farklı kısa filmden oluşmaktadır. Ansambl oyuncu kadrosuna sahip filmin başlıca rollerinde Ricardo Darín, Oscar Martínez, Leonardo Sbaraglia, Érica Rivas, Rita Cortese, Julieta Zylberberg ve Darío Grandinetti yer alır. 87. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film dalında Akademi...