Bugün Aslında Dündü

Groundhog Day

Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü), 1993 yılında sinemalarda gösterilmiş bir komedi filmidir. Harold Ramis tarafından yönetilmiştir. Başrolde Bill Murray ve Andie MacDowell oynamıştır. IMDB en iyi 250 film listesinde 174. sıradadır.

“Groundhog Day”, 2006 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir. 

Konusu

Bir televizyon kanalında hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerine gönderilmiştir. Bu pek de isteyerek yaptığı bir görev değildir. Bu karakterin her sabah kalktığında hep aynı günü, 2 Şubat Dağsıçanı festivalinin yapıldığı günü yaşamasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır.

Oyuncular

 • Bill Murray – Phil Connors
 • Andie MacDowell – Rita
 • Chris Elliott – Larry
 • Stephen Tobolowsky – Ned Ryerson
 • Brian Doyle-Murray – Buster Green
 • Rick Ducommun – Gus
 • Rick Overton – Ralph
 • Robin Duke – Doris, Kadın garson
 • Marita Geraghty – Nancy Taylor
 • Angela Paton – Mrs. Lancaster
 • David Pasquesi – Psikiyarist
 • Harold Ramis – Nerolog
Yönetmen Harold Ramis
Yapımcı Trevor Albert
Harold Ramis
Senarist Danny Rubin (Öykü)
Harold Ramis
Oyuncular Bill Murray
Andie MacDowell
Chris Elliott
Stephen Tobolowsky
Brian Doyle-Murray
Müzik George Fenton
Dağıtıcı Columbia Pictures
Çıkış tarih(ler)i 12 Şubat 1993 (ABD)
10 Eylül 1993 (Türkiye)
Süre 101 dk.
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce
Bütçe $14,600,000
Hasılat $70.9 milyon (Kuzey Amerika)

 

Bugün Aslında Dündühttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Groundhog_Day.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Groundhog_Day-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemBugün Aslında Dündü filmi,Bugün Aslında Dündü filminin afişi,Bugün Aslında Dündü filminin aldığı ödüller,Bugün Aslında Dündü filminin başrol oyuncuları,Bugün Aslında Dündü filminin bütçesi,Bugün Aslında Dündü filminin çıkış tarihi,Bugün Aslında Dündü filminin dağıtıcı firma,Bugün Aslında Dündü filminin film afişi,Bugün Aslında Dündü filminin filmi,Bugün Aslında Dündü filminin fragman,Bugün Aslında Dündü filminin hangi ülke yapımı,Bugün Aslında Dündü filminin hasılat,Bugün Aslında Dündü filminin imdb puanı,Bugün Aslında Dündü filminin müziği,Bugün Aslında Dündü filminin oyuncular,Bugün Aslında Dündü filminin oyuncuları,Bugün Aslında Dündü filminin senarist,Bugün Aslında Dündü filminin süresi,Bugün Aslında Dündü filminin türkçe altyazılı fragman,Bugün Aslında Dündü filminin türkçe ismi,Bugün Aslında Dündü filminin yapımcısı,Bugün Aslında Dündü filminin yönetmen,Bugün Aslında Dündü filminin yönetmeni,Groundhog Day filmi,Groundhog Day filminin afişi
Bugün Aslında Dündü Groundhog Day Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü), 1993 yılında sinemalarda gösterilmiş bir komedi filmidir. Harold Ramis tarafından yönetilmiştir. Başrolde Bill Murray ve Andie MacDowell oynamıştır. IMDB en iyi 250 film listesinde 174. sıradadır. 'Groundhog Day', 2006 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından 'kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli' filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.  Konusu Bir televizyon kanalında hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki...