Cinayet Günlüğü

살인의 추억 Sarinui Chueok

Cinayet Günlüğü (Korece: 살인의 추억 Sarinui Chueok), Bong Joon-ho’nun yönettiği 2003 Güney Kore yapımı drama filmidir. Film 1986 ve 1991 yılları arasında Hwaseong, Gyeonggi şehrinde geçen ülkenin ilk seri cinayetlerinin gerçek hikâyesini temel alır. Filmin sinematografisi ve Song Kang-ho’nun performansı geniş ölçüde beğeni kazanmıştır.

Film yönetmen Bong Joon-ho’nun Flandersui Gae‘den sonra çektiği ikinci uzun metrajlı filmdir. Senaryo Bong ve Shim Sung-bo tarafından, Kwang-rim’in 1996’da yazdığı ve aynı konuyu işleyen tiyatro oyunundan uyarlandı. Filmin başrollerinde cinayetleri çözmekle uğraşan dedektif rollerindeki Song Kang-ho ve Kim Sang-kyung yer alır.

Oyuncular

  • Song Kang-ho – Dedektif Park Doo-man
  • Kim Sang-kyung – Dedektif Seo Tae-Yoon
  • Kim Roe-ha – Dedektif Cho Yong-koo
  • Song Jae-ho – Şef Shin Dong-chul
  • Byeon Hee-bong – Şef Koo Hee-bong
  • Ko Seo-hie – Memur Kwon Kwi-ok
  • Park No-shik – Baek Kwang-ho
  • Park Hae-il – Park Hyeon-gyu
  • Jeon Mi-seon – Kwok Seol-yung

Konu

Hikâye Ekim 1986’da, tecavüz edilmiş ve öldürülmüş bir kadın cesedinin bir tarla yakınlarındaki su kanalında bulunmasıyla başlar. Çok geçmeden tecavüz edilmiş başka bir kadının cesedi de aynı şekilde bulunur. Yerel dedektif Park Doo-man daha önce buna benzer bir vakayla karşılaşmamıştır. Önemli deliller özensiz bir şekilde toplanır, polisin soruşturma yöntemi şüphelidir ve adli tıpla ilgili teknolojileri neredeyse yok gibidir. Dedektif Seo Tae-yoon Seul’den yardım için gönderilir. Yeni dedektif katilin yağmurlu geceleri beklediğini ve sadece kırmızı giyinmiş kadınları öldürdüğünü keşfeder. Kadın bir polis memuru da cinayet gecelerinde, yerel radyodan hep aynı şarkının istendiğini fark eder.

Seo araştırıp ipuçlarını bir araya getirmeye çalışırken, Park ve adamları, olay yerinde masturbasyon yapan bir adam ve akli dengesi bozuk bir çocuğun da aralarında yeraldığı, buldukları şüphelileri döverek itiraf ettirmeye çalışmaktadırlar. Bütün şüphelileri temize çıkaran Seo ipuçlarını takip ederek, ilk cinayetten kısa bir süre önce şehre gelmiş bir fabrika işçisine ulaşır. Ancak şüpheliyi cinayetlere bağlayacak herhangi bir somut kanıtları yoktur. Bu sırada akli dengesi bozuk gencin katili görmüş olduğunu fark ederler ve onunla konuşmaya çalışırlar. Ancak dedektiflerden korkan çocuk kaçarken kaza sonucu ölür.

Sonunda başka bir cinayette toplanan DNA örneği test için ABD’ye gönderilir. Ancak bu da sonuçsuz çıkar. Filmin sonunda cinayetler çözümsüz kalmıştır.

Yönetmen Bong Joon-ho
Yapımcı Cha Seoung-Jae
Senarist Bong Joon-ho
Kim Kwang-rim
Shim Sung-bo
Oyuncular Song Kang-ho
Kim Sang-kyung
Kim Roe-ha
Park Hae-il
Byeon Hee-bong
Müzik Tarō Iwashiro
Dağıtıcı CJ Entertainment
Cinsi Sinema filmi
Renk Renkli
Yapım yılı 2003
Süre 127 dk.
Ülke Güney Kore
Dil Korece
Bütçe 2.800.000 $ 
Diğer adları Memories of Murder

 

Cinayet Günlüğühttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Cinayet_Günlüğü.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Cinayet_Günlüğü-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemCinayet Günlüğü filmi,Cinayet Günlüğü filminin afişi,Cinayet Günlüğü filminin aldığı ödüller,Cinayet Günlüğü filminin başrol oyuncuları,Cinayet Günlüğü filminin bütçesi,Cinayet Günlüğü filminin çıkış tarihi,Cinayet Günlüğü filminin dağıtıcı firma,Cinayet Günlüğü filminin film afişi,Cinayet Günlüğü filminin filmi,Cinayet Günlüğü filminin fragman,Cinayet Günlüğü filminin hangi ülke yapımı,Cinayet Günlüğü filminin hasılat,Cinayet Günlüğü filminin imdb puanı,Cinayet Günlüğü filminin müziği,Cinayet Günlüğü filminin oyuncular,Cinayet Günlüğü filminin oyuncuları,Cinayet Günlüğü filminin senarist,Cinayet Günlüğü filminin süresi,Cinayet Günlüğü filminin türkçe altyazılı fragman,Cinayet Günlüğü filminin türkçe ismi,Cinayet Günlüğü filminin yapımcısı,Cinayet Günlüğü filminin yönetmen,Cinayet Günlüğü filminin yönetmeni,Sarinui Chueok filmi,Sarinui Chueok filminin afişi
Cinayet Günlüğü 살인의 추억 Sarinui Chueok Cinayet Günlüğü (Korece: 살인의 추억 Sarinui Chueok), Bong Joon-ho'nun yönettiği 2003 Güney Kore yapımı drama filmidir. Film 1986 ve 1991 yılları arasında Hwaseong, Gyeonggi şehrinde geçen ülkenin ilk seri cinayetlerinin gerçek hikâyesini temel alır. Filmin sinematografisi ve Song Kang-ho'nun performansı geniş ölçüde beğeni kazanmıştır. Film yönetmen Bong Joon-ho'nun Flandersui Gae'den sonra...