Gözlerindeki Giz

El secreto de sus ojos

Gözlerindeki Sır (İspanyolca özgün adı: El secreto de sus ojos), 2009 Arjantin-İspanya ortak yapımı dramatik gerilim filmidir. Juan José Campanella’nın yönettiği film Eduardo Sacheri’nin yazdığı La pregunta de sus ojos(Türkçe: Gözlerindeki Sorular) adlı romandan uyarlandı. Filmin başrollerinde Ricardo Darín, Soledad Villamil, Javier Godino, Guillermo Francella ve Pablo Rago yer alır.

Yapım

Yönetmen Campanella Gözlerindeki Sır filmini yapmak için ABD’de devam ettiği dizi yönetmenliğini bırakıp Arjantin’e döndü. Film daha önce Campanella’nın yönettiği üç Arjantin kökenli filmde de başrol oyuncusu olarak yer alan yönetmenin arkadaşı aktör Ricardo Darín’le dördüncü ortak çalışması oldu. Ancak yönetmenin bir diğer sıklıkla birlikte çalıştığı aktör Eduardo Blanco bu filmde yer almadı onun yerine Darin’in karakterinin arkadaşını aktör Guillermo Francella canlandırdı.

Film Arjantin ve İspanya ortak yapımıdır. Filmde 70’lerin Arjantin’indeki ortamı yaratmak ve canlı futbol maçının sürdüğü bütün bir stadyumu kapsayan tek bir devamlı çekim gibi teknik sorunlar vardı. Bu stadyum sahnesinde kamera standart havadan görüntü ile başlar ve stadyuma yaklaşır, akış futbolcular arasında devam eder ve kalabalık arasında yer alan baş karakterin etrafında daire çizerek sonlanır. Bu özel sahne yapım öncesi çalışmanın iki yılını aldı. Sahnenin çekimi üç gün sürdü, ayrıca 200 ekstra çekildi ve kurgu için 9 ay uğraşıldı.

Yönetmen Juan José Campanella
Yapımcı Juan José Campanella
Gerardo Herrero
Mariela Besuievski
Vanessa Ragone
Axel Kuschevatzky
Senarist Eduardo Sacheri
Juan José Campanella
Oyuncular Ricardo Darín
Soledad Villamil
Guillermo Francella
Pablo Rago
Javier Godino
José Luis Gioia
Müzik Federico Jusid
Emilio Kauderer
Görüntü yönetmeni Félix Monti
Kurgu Juan José Campanella
Dağıtıcı Sony Classics
Cinsi TV filmi
Renk Renkli
Yapım yılı 2009
Çıkış tarih(ler)i Arjantin:
13 Ağustos 2009
Süre 127 dk.
Ülke Arjantin
Dil İspanyolca

 

Gözlerindeki Sırhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Gözlerindeki_giz_afiş.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Gözlerindeki_giz_afiş-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemEl secreto de sus ojos filmi,El secreto de sus ojos filminin afişi,Gözlerindeki Sır filmi,Gözlerindeki Sır filminin afişi,Gözlerindeki Sır filminin aldığı ödüller,Gözlerindeki Sır filminin başrol oyuncuları,Gözlerindeki Sır filminin bütçesi,Gözlerindeki Sır filminin çıkış tarihi,Gözlerindeki Sır filminin dağıtıcı firma,Gözlerindeki Sır filminin film afişi,Gözlerindeki Sır filminin filmi,Gözlerindeki Sır filminin fragman,Gözlerindeki Sır filminin hangi ülke yapımı,Gözlerindeki Sır filminin hasılat,Gözlerindeki Sır filminin imdb puanı,Gözlerindeki Sır filminin müziği,Gözlerindeki Sır filminin oyuncular,Gözlerindeki Sır filminin oyuncuları,Gözlerindeki Sır filminin senarist,Gözlerindeki Sır filminin süresi,Gözlerindeki Sır filminin türkçe altyazılı fragman,Gözlerindeki Sır filminin türkçe ismi,Gözlerindeki Sır filminin yapımcısı,Gözlerindeki Sır filminin yönetmen,Gözlerindeki Sır filminin yönetmeni
Gözlerindeki Giz El secreto de sus ojos Gözlerindeki Sır (İspanyolca özgün adı: El secreto de sus ojos), 2009 Arjantin-İspanya ortak yapımı dramatik gerilim filmidir. Juan José Campanella'nın yönettiği film Eduardo Sacheri'nin yazdığı La pregunta de sus ojos(Türkçe: Gözlerindeki Sorular) adlı romandan uyarlandı. Filmin başrollerinde Ricardo Darín, Soledad Villamil, Javier Godino, Guillermo Francella ve Pablo Rago yer alır. Yapım Yönetmen Campanella Gözlerindeki Sır filmini yapmak için ABD'de devam ettiği...