Gran Torino

Gran Torino

Gran Torino, yönetmen Clint Eastwood’un bir filmi.

Konusu

Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski, Detroit’in dışında kalan, Hmong (Çinli etnik grup) göçmenlerin kaldığı bölgede yaşıyordur.

Önceleri çevresindekileri sadece yabancı olarak algılarken karısının ölümünden sonra Kowalski, isteksizce de olsa komşularının ırksal sterotipten daha fazlası olduğunun farkına varır. Sonunda onlarla, onu sadece ihtiyacı olduğunda arayan ve yaşlı bir ırkçı olarak gören ailesinden daha çok ortak yönü olduğunu anlar.

Bu zaman içinde bölgenin huzuru, çetelerin yüzünden kaçmıştır ve saldırılarını giderek arttırıyorlardır. Kowalski bu şiddete karşı koymak için yeni bulduğu arkadaşlarını ve komşularını çete saldırılarından korumaya çalışır.

Yönetmen Clint Eastwood
Yapımcı Clint Eastwood
Bill Gerber
Robert Lorenz
Senarist Nick Schenk
Hikâye Dave Johannson
Nick Schenk
Oyuncular Clint Eastwood
Müzik Kyle Eastwood
Michael Stevens
Jamie Cullum
Stüdyo Village Roadshow Pictures
Malpaso Productions
Media Magik Entertainment
Dağıtıcı Warner Bros.
Yapım yılı 2008
Çıkış tarih(ler)i 12 Aralık 2008
Süre 120 dakika
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe $33,000,000
Hasılat $269,958,228

 

GranTorino https://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Gran_Torino_film_afişi.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Gran_Torino_film_afişi-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemGran Torino filmi,Gran Torino filminin afişi,Gran Torino filminin aldığı ödüller,Gran Torino filminin başrol oyuncuları,Gran Torino filminin bütçesi,Gran Torino filminin çıkış tarihi,Gran Torino filminin dağıtıcı firma,Gran Torino filminin film afişi,Gran Torino filminin filmi,Gran Torino filminin fragman,Gran Torino filminin hangi ülke yapımı,Gran Torino filminin hasılat,Gran Torino filminin imdb puanı,Gran Torino filminin müziği,Gran Torino filminin oyuncular,Gran Torino filminin oyuncuları,Gran Torino filminin senarist,Gran Torino filminin süresi,Gran Torino filminin türkçe altyazılı fragman,Gran Torino filminin türkçe ismi,Gran Torino filminin yapımcısı,Gran Torino filminin yönetmen,Gran Torino filminin yönetmeni
Gran Torino Gran Torino Gran Torino, yönetmen Clint Eastwood'un bir filmi. Konusu Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski, Detroit’in dışında kalan, Hmong (Çinli etnik grup) göçmenlerin kaldığı bölgede yaşıyordur. Önceleri çevresindekileri sadece yabancı olarak algılarken karısının ölümünden sonra Kowalski, isteksizce de olsa komşularının ırksal sterotipten daha fazlası olduğunun farkına varır. Sonunda onlarla, onu sadece ihtiyacı olduğunda arayan ve yaşlı...