Hayatımızın En Güzel Yılları

The Best Years of Our Lives

Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.

Film yedi Akademi Ödülü kazanmıştır. Bunlar En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik dallarındaki ödüllerdir.

“Hayatımızın En Güzel Yılları”, 1989 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Konusu

Film, II. Dünya Savaşı sonrasında evlerine dönen üç eski Amerikan askerini ve onların yeniden sivil hayata ayak uydururken karşılaştıkları sorunları anlatır.

Oyuncular

Aktör/Aktris Rolü
Fredric March Al Stephenson
Dana Andrews Fred Derry.
Harold Russell Homer Parish.
Teresa Wright Peggy Stephenson
Myrna Loy Milly Stephenson
Virginia Mayo Marie Derry
Cathy O’Donnell Wilma Cameron
Hoagy Carmichael Butch Engle

 

Yönetmen William Wyler
Yapımcı Samuel Goldwyn
Senarist Robert E. Sherwood
Hikaye:
MacKinlay Kantor
Oyuncular Fredric March
Myrna Loy
Dana Andrews
Teresa Wright
Virginia Mayo
Hoagy Carmichael
Müzik Hugo Friedhofer
Görüntü yönetmeni Gregg Toland
Kurgu Daniel Mandell
Stüdyo The Samuel Goldwyn Company
Dağıtıcı RKO Radio Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Dram
Renk Siyah-beyaz
Yapım yılı 1946 , ABD
Süre 172 dk.
Dil İngilizce
Bütçe $2 Milyon
Diğer adları Glory for Me (ABD)
Home Again (ABD)
Samuel Goldwyn’s The Best Years of Our Lives

 

Hayatımızın En Güzel Yıllarıhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Best_years_of_our_lives_afiş.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Best_years_of_our_lives_afiş-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemHayatımızın En Güzel Yılları filmi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin afişi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin aldığı ödüller,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin başrol oyuncuları,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin bütçesi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin çıkış tarihi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin dağıtıcı firma,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin film afişi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin filmi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin fragman,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin hangi ülke yapımı,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin hasılat,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin imdb puanı,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin müziği,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin oyuncular,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin oyuncuları,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin senarist,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin süresi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin türkçe altyazılı fragman,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin türkçe ismi,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin yapımcısı,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin yönetmen,Hayatımızın En Güzel Yılları filminin yönetmeni,The Best Years of Our Lives filmi,The Best Years of Our Lives filminin afişi
Hayatımızın En Güzel Yılları The Best Years of Our Lives Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir. Film yedi Akademi Ödülü kazanmıştır. Bunlar En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik dallarındaki ödüllerdir. 'Hayatımızın En Güzel Yılları', 1989 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından 'kültürel,...