Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Captain America: Civil War

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Orijinali: Captain America: Civil War) aynı adlı Marvel Comics’in Civil War çizgi roman serisinden uyarlanmış, 2016 yılında vizyona girmiş Bilim kurgu – Aksiyon – Macera filmidir. Başrollerde Chris Evans ve Robert Downey Jr. vardır.

Konusu

“Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” fiminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmezler’in yenilenmiş ekibinin lideri olarak görüyoruz.

Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptur.

6 Mayıs 2016’da vizyona giren Marvel’in Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde tarafınızı seçmeye ve heyecan dolu bir aksiyona hazır olun.”

Kadro

 • Chris Evans / Steve Rogers (Kaptan Amerika) – İlk Yenilmez, Nazilerin Avrupa’yı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Steve, orduya yazılmak istemiş ancak vücudu zayıf olduğu için reddedilmiştir. General Chester Philips, Steve’e ordunun süper asker projesine katılabileceğini ve bu sayede Nazilerle savaşabileceğini, söylemiştir. Steve bu projeyi başarıyla tamamlamış ve bir atlet kadar güçlenmiş olarak çıkmıştır.
 • Robert Downey Jr. / Tony Stark (Iron Man) – Yenilmezler’in ortak lideri ve para kaynağıdır. Kendi icatları olan zırhlarıyla birlikte kendini dahi, milyarder, playboy ve hayırsever olarak tanımlamaktadır.
 • Scarlett Johansson / Natasha Romanoff (Black Widow) – Çocuk yaşta yetim kalan Natasha Romanov bir Rus askeri olan Ivan Petrovitch tarafından büyütüldü. Natasha büyüdükçe harika bir öğrenci ve atlet oldu. Aynı zamanda bir balerin olarak da üne kavuştu, Natasha zamanla Sovyet süper-casusu Black Widow oldu. Daha sonradan uluslararası bir casusluk örgütü olan SHIELD için çalışmaya başladı.
 • Sebastian Stan / Bucky Barnes (Kış Askeri) – Kaptan Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı’ndaki yardımcısı. Çatışma esnasında kolunu kaybetmiş, Hydra tarafından bulunup süper asker formülu verilip hafızası silinmiştir. Yıllar sonra Steve Rogers’ın karşısına çıkmıştır
 • Anthony Mackie / Sam Wilson (Falcon) – Çok iyi bir vahşi kuş eğiticisi olduğundan Redwing adlı şahiniyle çok üstün bir iletişim kurmuştur. Kollarının altındaki özel yapım kanatlar sayesinde uçabilir. Kaptan Amerika’nın en büyük yardımcısı ve ortağıdır.
 • Don Cheadle / James “Rhodey” Rhodes (Savaş Makinesi) – Birleşik Devletler Donanması’nda görevli olan James Rhodes, Tony Stark’ın en yakın arkadaşlarından biridir.
 • Jeremy Renner / Clint Barton (Şahingöz) – SHIELD casusu. Geçmişte Natasha Romanoff ile yasadışı işler yapmıştır. Okçuluk yeteneği sayesinde Yenilmezler’e katılmıştır. Hawkeye attığı okların %95’ini isabet ettirir.
 • Chadwick Boseman / T’Challa (Kara Panter) -T’Challa bir Afrika ülkesi olan Wakanda’nın kralı T’Chaka’nın oğludur.Babası vibranium madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce T’Challa intikam almaya yemin etmiş ve Kara Panter olmuştur.
 • Paul Bettany / Vision – Yenilmezler’in en büyük düşmanlarından Ultron tarafından Yenilmezler’e karşı savaşmak amacıyla yaratılmıştır.Ultron onu Avengers’ı ölümcül bir tuzağa çekmek için kullandı, fakat kendi zekasına sahip olan Vision yaratıcısına karşı gelerek Avengers’a yardım etti ve onların Ultron’u yenmelerini sağladı.
 • Elizabeth Olsen / Wanda Maximoff (Kızıl Cadı) – Wanda enerji güçlerini kullanabilen bir mutanttır. Bu sayede Chthon adlı bir iblis tarafından kendisine verilmiş büyü yeteneklerini kullanabilir. Kaos-büyüsü adlı bu yetenekler sayesinde bir çeşit kara büyü güçlerinden psişik güçlere kadar çeşitli etkiler oluşturabilir. Bu gücü kullanmak için ne kadar zaman harcarsa etkisi de o denli büyük olur.Wanda manyetizmanın efendisi olarak kabul edilen Magneto’nun kızıdır.
 • Paul Rudd / Scott Lang (Ant Man) – Ölçek,küçültmek ve gücü artırmak gibi şaşırtıcı yetenekleri ile donanmış,Scott Lang, akıl hocası Hank Pym ile birlikte Dünya’yı kurtarmak için çalışırlar.
 • Emily VanCamp / Sharon Carter (Ajan 13) – SHIELD ajanı, Çizgi romanda Kaptan Amerika’nın sevgilisidir.
 • Tom Holland / Peter Parker (Örümcek Adam) – Bir radyasyon gösteriminde, lise öğrencisi Peter Parker’ı radyasyondan zarar görmüş bir örümcek ısırır ve bu sayede Peter’da inanılmaz özellikler belirir. Çok sevdiği amcası bir hırsız tarafından öldürülünce, güçlerini Örümcek Adam kimliğiyle kötülüklere karşı kullanmaya söz verir.Örümcek Adam kimliğini saklar.
 • Frank Grillo / Brock Rumlow (Crossbones) – Çizgi romanda Kaptan Amerika’ya suikast düzenleyen düşman.
 • William Hurt / General Ross – ABD ordusun ünlü generalidir.Hulk’a olan düşmanlığıyla tanılır.
 • Daniel Brühl / Helmut Zemo – Baron Helmut Zemo, bir Nazi bilim adamı ve Kaptan Amerika’nın II. Dünya Savaşı’ndaki düşmanı olan Baron Heinrich Zemo’nun oğludur. Başarılı bir bilim adamı ve strateji ustası olan Helmut Zemo, babasının ölümünden Kaptan Amerika’yı sorumlu tuttu ve intikam almaya çalıştı. Zemo, yenildi ve kimyasal maddelerin içine düşerek vücudu korkutucu bir şekle dönüştü. Zemo, daha sonra babası gibi ‘Baron Zemo’ adını alarak dünyayı ele geçirme ve baş düşmanı olan Kaptan Amerika’dan intikam alma planlarını sürdürdü fakat her seferinde baş düşmanı tarafından mağlup edildi.
 • Martin Freeman / Everett Ross – Amerika’nın Wakanda’daki temsilcisi.
Yönetmen Anthony Russo
Joe Russo
Yapımcı Kevin Feige
Senarist Christopher Markus
Stephen McFeely
Joe Simon
Jack Kirby
Hikâye Mitchell Bell
Kevin Feige
Alan Fine
Stan Lee
Lars P. Winther
Oyuncular Chris Evans
Robert Downey Jr.
Scarlett Johansson
Sebastian Stan
Anthony Mackie
Don Cheadle
Jeremy Renner
Chadwick Boseman
Paul Bettany
Elizabeth Olsen
Paul Rudd
Emily VanCamp
Tom Holland
Frank Grillo
William Hurt
Daniel Brühl
Martin Freeman
Müzik Henry Jackman
Görüntü yönetmeni Trent Opaloch
Sanat yönetmeni Greg Berry
Gregory S. Hooper
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Studios
Motion Pictures
Türü bilim kurgu,macera,aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2016
Çıkış tarih(ler)i 6 Mayıs 2016
Süre 147 dakika
Ülke  Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce
Bütçe 250 milyon $
Hasılat 1,153,304,495 $
Önceki film Kaptan Amerika: Kış Askeri

 

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşıhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Kaptan_Amerika_Kahramanların_Savaşı.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Kaptan_Amerika_Kahramanların_Savaşı-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemCaptain America: Civil War filmi,Captain America: Civil War filminin afişi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin afişi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin aldığı ödüller,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin başrol oyuncuları,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin bütçesi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin çıkış tarihi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin dağıtıcı firma,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin film afişi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin filmi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin fragman,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin hangi ülke yapımı,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin hasılat,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin imdb puanı,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin müziği,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin oyuncular,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin oyuncuları,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin senarist,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin süresi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin türkçe altyazılı fragman,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin türkçe ismi,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin yapımcısı,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin yönetmen,Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin yönetmeni
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Captain America: Civil War Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Orijinali: Captain America: Civil War) aynı adlı Marvel Comics'in Civil War çizgi roman serisinden uyarlanmış, 2016 yılında vizyona girmiş Bilim kurgu - Aksiyon - Macera filmidir. Başrollerde Chris Evans ve Robert Downey Jr. vardır. Konusu 'Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” fiminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmezler'in yenilenmiş ekibinin lideri olarak...