Kayıp Kız

Gone Girl

Kayıp Kız (Özgün adı: Gone Girl) David Fincher tarafından yönetilen ve aynı adı taşıyan 2012 romanından Gillian Flynn tarafından uyarlanan, 2014 ABD yapımı gerilim filmi. Filmin başrollerinde; Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry ve Carrie Coon yer almaktadır.

Ortabatı Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen hikâyede gizemli bir şekilde karısı kaybolan bir adam kısa bir sürede şüpheleri üzerine çekmektedir. Filmde sahtekarlık, medya, ekonominin evlilik üzerine etkilerini ve insanların birbirlerini algılamaları incelenmektedir.

Film 26 Eylül 2014’te 52. New York Film Festivali’nin açılış gecesinde dünya prömiyerini yaptı. 3 Ekim’de ABD’de sinemalarda gösterime girdi. Kayıp Kız; Pike ile Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ve Fincher ile En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere dört Altın Küre Ödülü adaylığı kazandı.

Yönetmen David Fincher
Yapımcı Arnon Milchan
Reese Witherspoon
Ceán Chaffin
Joshua Donen
Senarist Gillian Flynn
Uyarlama Gillian Flynn tarafından üretilen
Kayıp Kız adlı eser
Oyuncular Ben Affleck
Rosamund Pike
Neil Patrick Harris
Tyler Perry
Müzik Trent Reznor
Atticus Ross
Görüntü yönetmeni Jeff Cronenweth
Kurgu Kirk Baxter
Stüdyo Regency Enterprises
TSG Entertainment
Dağıtıcı 20th Century Fox
Çıkış tarih(ler)i 26 Eylül 2014 (NYFF)
3 Ekim 2014 (ABD)
Süre 149 Dakika
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe $61 milyon
Hasılat $368.1 milyon

 

Kayıp Kızhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Gone_Girl_Poster.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Gone_Girl_Poster-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemGone Girl filmi,Gone Girl filminin afişi,Kayıp Kız filmi,Kayıp Kız filminin afişi,Kayıp Kız filminin aldığı ödüller,Kayıp Kız filminin başrol oyuncuları,Kayıp Kız filminin bütçesi,Kayıp Kız filminin çıkış tarihi,Kayıp Kız filminin dağıtıcı firma,Kayıp Kız filminin film afişi,Kayıp Kız filminin filmi,Kayıp Kız filminin fragman,Kayıp Kız filminin hangi ülke yapımı,Kayıp Kız filminin hasılat,Kayıp Kız filminin imdb puanı,Kayıp Kız filminin müziği,Kayıp Kız filminin oyuncular,Kayıp Kız filminin oyuncuları,Kayıp Kız filminin senarist,Kayıp Kız filminin süresi,Kayıp Kız filminin türkçe altyazılı fragman,Kayıp Kız filminin türkçe ismi,Kayıp Kız filminin yapımcısı,Kayıp Kız filminin yönetmen,Kayıp Kız filminin yönetmeni
Kayıp Kız Gone Girl Kayıp Kız (Özgün adı: Gone Girl) David Fincher tarafından yönetilen ve aynı adı taşıyan 2012 romanından Gillian Flynn tarafından uyarlanan, 2014 ABD yapımı gerilim filmi. Filmin başrollerinde; Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry ve Carrie Coon yer almaktadır. Ortabatı Amerika Birleşik Devletleri'nde geçen hikâyede gizemli bir şekilde karısı kaybolan bir adam kısa bir sürede şüpheleri üzerine çekmektedir. Filmde sahtekarlık, medya,...