Özgürlük Yolu

Into the Wild

Into the Wild, Jon Krakauer’ın 1996 yılında yayımlanan ve Christopher McCandless adındaki bir gencin maceraları hakkında, filmle aynı ada sahip, kurgusal olmayan bir kitabından uyarlanmış, 2007 yapımı sinema filmi. Türkçede Özgürlük Yolu olarak da bilinen filmin ve uyarlandığı kitabın orijinal İngilizce adı Vahşi Doğaya Doğru anlamına gelir ve adını eserin başlarındaki “I now walk into the wild” (Şimdi vahşi doğaya doğru yürüyorum) cümlesinden alır.

Sean Penn’in yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Emile Hirsch, Vince Vaughn ve Catherine Keener yer alır. Film, En İyi Kurgu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Hal Holbrook) dalında Oscar’a aday gösterilmiştir. Amerikan Film Enstitüsünce hazırlanan “2007 yılının Amerikan filmleri” listesinde bulunmaktadır.

Konusu

Üniversiteden yeni mezun olan Christopher, anne ve babasıyla geçmişte yaşadığı sorunların da etkisiyle, sahip olduğu her şeyden vazgeçer ve Alaska’da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır. Alaska’ya kadar olan iki senelik yolculuğu esnasında pek çok renkli karakterle arkadaşlık kurar.

Oyuncular

 • Emile Hirsch – Christopher McCandless
 • Marcia Gay Harden – Billie McCandless
 • William Hurt – Walt McCandless
 • Jena Malone – Carine McCandless
 • Catherine Keener – Jan Burres
 • Brian Dierker – Rainey
 • Vince Vaughn – Wayne Westerberg
 • Zach Galifianakis – Kevin
 • Kristen Stewart – Tracy
 • Hal Holbrook – Ron
 • Steven Wiig – Ranger Steve Koehler
 • Jim Gallien – Kendisi
Yönetmen Sean Penn
Yapımcı Sean Penn
Senarist Jon Krakauer
Sean Penn
Hikâye Christopher McCandless’in Alaskaya olan maceralarını konu alıyor.
Oyuncular Emile Hirsch
Vince Vaughn
Catherine Keener
Kristen Stewart
William Hurt
Marcia Gay Harden
Zach Galifianakis
Steven Wiig
Süre 140 dk.
Ülke Amerika Birleşik Devletleri

 

Özgürlük Yoluhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Into_the_Wild.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Into_the_Wild-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemInto the Wild filmi,Into the Wild filminin afişi,Özgürlük Yolu filmi,Özgürlük Yolu filminin afişi,Özgürlük Yolu filminin aldığı ödüller,Özgürlük Yolu filminin başrol oyuncuları,Özgürlük Yolu filminin bütçesi,Özgürlük Yolu filminin çıkış tarihi,Özgürlük Yolu filminin dağıtıcı firma,Özgürlük Yolu filminin film afişi,Özgürlük Yolu filminin filmi,Özgürlük Yolu filminin fragman,Özgürlük Yolu filminin hangi ülke yapımı,Özgürlük Yolu filminin hasılat,Özgürlük Yolu filminin imdb puanı,Özgürlük Yolu filminin müziği,Özgürlük Yolu filminin oyuncular,Özgürlük Yolu filminin oyuncuları,Özgürlük Yolu filminin senarist,Özgürlük Yolu filminin süresi,Özgürlük Yolu filminin türkçe altyazılı fragman,Özgürlük Yolu filminin türkçe ismi,Özgürlük Yolu filminin yapımcısı,Özgürlük Yolu filminin yönetmen,Özgürlük Yolu filminin yönetmeni
Özgürlük Yolu Into the Wild Into the Wild, Jon Krakauer'ın 1996 yılında yayımlanan ve Christopher McCandless adındaki bir gencin maceraları hakkında, filmle aynı ada sahip, kurgusal olmayan bir kitabından uyarlanmış, 2007 yapımı sinema filmi. Türkçede Özgürlük Yolu olarak da bilinen filmin ve uyarlandığı kitabın orijinal İngilizce adı Vahşi Doğaya Doğru anlamına gelir ve adını eserin başlarındaki 'I now...