Pan’ın Labirenti

El laberinto del fauno

Pan’ın Labirenti (İspanyolca: El Laberinto del Fauno), yönetmeni Guillermo del Toro olan fantastik film.

10 yaşındaki Ofelia, hamile ve hasta olan annesiyle birlikte 1944 yılında İspanya İç Savaşı sonrası yüzbaşı olan üvey babasının yanına taşınır. Ofelia ve annesinin yeni taşındıkları bu ev aynı zamanda orman içinde bir karakoldur ve arka bahçesinde esrarengiz bir labirent vardır. Labirentin içerisindeki Pan adındaki gerçeküstü bir yaratık, küçük kızın tüm yaşamını değiştirecektir.

Film, fantastik bir kurguyla İspanya İç Savaşı’na ait gerçekçi ve siyasi bir arka planı birlikte başarıyla işlemiştir. Javier Navarrete’in hazırladığı müzikler ve soundtrack albüm de büyük ilgi görmüştür.

Yabancı film dalında 3 Akademi Ödülü sahibi olan film, yerli ve yabancı çeşitli festivallerden 68 ödül almış ve 58 ödüle de aday gösterilmiştir. Bu özelliğinden dolayı son dönem İspanyol sinemasının en başarılı filmlerinden biri olmuştur. Ayrıca film, yılda 42.6 milyon dolar kazanarak Guinnes World Records 2008 kitabına geçmiştir.

Yönetmen Guillermo del Toro
Yapımcı Guillermo del Toro
Alfonso Cuarón
Bertha Navarro
Frida Torresblanco
Alvaro Augustin
Senarist Guillermo del Toro
Oyuncular Ivana Baquero
Sergi López
Maribel Verdú
Müzik Javier Navarrete
Görüntü yönetmeni Guillermo Navarro
Kurgu Bernat Vilaplana
Dağıtıcı Warner Bros.
Türü Drama
Renk Renkli
Yapım yılı İspanya:
11 Ekim, 2006
Meksika:
20 Ekim, 2006
Birleşik Krallık:
24 Kasım, 2006
Birleşik Devletler
29 Aralık, 2006
Süre 112 dk.
Dil İspanyolca
Bütçe 19 milyon $

 

Pan'ın Labirentihttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Panslabirent.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Panslabirent-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemEl laberinto del fauno filmi,El laberinto del fauno filminin afişi,Pan'ın Labirenti filmi,Pan'ın Labirenti filminin afişi,Pan'ın Labirenti filminin aldığı ödüller,Pan'ın Labirenti filminin başrol oyuncuları,Pan'ın Labirenti filminin bütçesi,Pan'ın Labirenti filminin çıkış tarihi,Pan'ın Labirenti filminin dağıtıcı firma,Pan'ın Labirenti filminin film afişi,Pan'ın Labirenti filminin filmi,Pan'ın Labirenti filminin fragman,Pan'ın Labirenti filminin hangi ülke yapımı,Pan'ın Labirenti filminin hasılat,Pan'ın Labirenti filminin imdb puanı,Pan'ın Labirenti filminin müziği,Pan'ın Labirenti filminin oyuncular,Pan'ın Labirenti filminin oyuncuları,Pan'ın Labirenti filminin senarist,Pan'ın Labirenti filminin süresi,Pan'ın Labirenti filminin türkçe altyazılı fragman,Pan'ın Labirenti filminin türkçe ismi,Pan'ın Labirenti filminin yapımcısı,Pan'ın Labirenti filminin yönetmen,Pan'ın Labirenti filminin yönetmeni
Pan'ın Labirenti El laberinto del fauno Pan'ın Labirenti (İspanyolca: El Laberinto del Fauno), yönetmeni Guillermo del Toro olan fantastik film. 10 yaşındaki Ofelia, hamile ve hasta olan annesiyle birlikte 1944 yılında İspanya İç Savaşı sonrası yüzbaşı olan üvey babasının yanına taşınır. Ofelia ve annesinin yeni taşındıkları bu ev aynı zamanda orman içinde bir karakoldur ve arka bahçesinde esrarengiz bir labirent...