Paramparça Aşklar Köpekler

Amores Perros

Paramparça Aşklar Köpekler (İspanyolca: Amores Perros/Aşk Kancıktır) Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun 2000’de çektiği ilk uzun metrajlı filmi. 2001 yılında “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar ve Altın Küre adayı olan film, Şikago, Tokyo, Cannes, Los Angeles, Moskova, Havana Film Festivalleri gibi pek çok uluslararası festivalde toplam 30 ödül aldı.

Konusu

Film Meksiko’da geçen ve buluşma noktaları bir trafik kazası olan üç farklı hikâyeyi anlatır. İşsiz genç Octavio, ağabeyinin karısı Susana ile evden kaçarak uzaklarda yeni bir hayat kurmayı istemektedir. Köpeği Cofi’yi kaçması için gerekli parayı toplamak için dövüştürür. Uysal bir ev köpeği olan Cofi usta bir dövüşçüye dönüşür. Kardeşinin karısı ile yaşadığı aşk ve soyguncu ağabeyi ile sorunları giderek karmaşık bir hâl alır.

Aynı esnada 42 yaşındaki Daniel güzel manken Valeria ile birlikte yaşamak için ailesini terk eder. Yeni hayatlarını kutladıkları gün Valeria trajik bir kazada sakat kalır. Bu kaza sonucu Valeria’nın sakat kalması ve köpeğini kaybetmesi, aşklarını yıpratmaya başlar.

Yıllarca hapis yattıktan sonra kiralık katil olarak çalışan eski komünist gerilla El Chivo, idealleri uğruna eşini ve çok sevdiği kızını terketmiştir. Octavia ve Valeria’nın da bulunduğu kaza yerine geldiğinde Cofi’yi bulur, onu alır ve iyileştirir. Bu karşılaşma, onun acı dolu geçmişiyle başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Cofi eski mutlu, sakin günlerine kavuşmuştur ancak artık gizli dünyasına sakladığı vahşilik ve şiddet, El Chivo’yu çok üzecek sonuçlar doğurur. El Chivo, Cofi ile ne kadar benzeştiğini görür, kafasına silah dayadığı Cofi’nin “Ben bana öğretileni yaptım” bakışı ile kendi iç çatışmasını tekrar yaşar ve köpeği vuramaz. Kendisini ölü zanneden kızına sesli bir mesaj bıraktıktan sonra Cofi ile uzaklara gider.

Octavio kazadan yaralı kurtulur. Ağabeyi bir banka soygununda hayatını kaybeder. Susana, Octavio ile uzaklara gitmeyi reddeder.

Oyuncu kadrosu

Oyuncu Rolü
Emilio Echevarría El Chivo
Gael García Bernal Octavio
Goya Toledo Valeria
Álvaro Guerrero Daniel
Vanessa Bauche Susana

 

Yönetmen Alejandro González Iñárritu
Yapımcı Guillermo Arriaga
Senarist Guillermo Arriaga
Oyuncular Emilio Echevarría
Gael García Bernal
Müzik Gustavo Santaolalla
Görüntü yönetmeni Rodrigo Prieto
Kurgu Luis Carballar
Stüdyo Altavista Films
Cinsi Sinema filmi
Türü Dram, Gerilim
Renk Renkli
Yapım yılı 2000
Çıkış tarih(ler)i 14 Mayıs 2000 Fransa (ilk gösterim)
Süre 154 dakika
Ülke  Meksika
Dil İspanyolca
Bütçe 2 Milyon $
Hasılat 5,4 Milyon $ (ABD-2001’e kadar)
Diğer adları Love’s a Bitch

 

Paramparça Aşklar Köpeklerhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Amores_perros_afiş.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Amores_perros_afiş-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemAmores Perros filmi,Amores Perros filminin afişi,Paramparça Aşklar Köpekler filmi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin afişi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin aldığı ödüller,Paramparça Aşklar Köpekler filminin başrol oyuncuları,Paramparça Aşklar Köpekler filminin bütçesi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin çıkış tarihi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin dağıtıcı firma,Paramparça Aşklar Köpekler filminin film afişi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin filmi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin fragman,Paramparça Aşklar Köpekler filminin hangi ülke yapımı,Paramparça Aşklar Köpekler filminin hasılat,Paramparça Aşklar Köpekler filminin imdb puanı,Paramparça Aşklar Köpekler filminin müziği,Paramparça Aşklar Köpekler filminin oyuncular,Paramparça Aşklar Köpekler filminin oyuncuları,Paramparça Aşklar Köpekler filminin senarist,Paramparça Aşklar Köpekler filminin süresi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin türkçe altyazılı fragman,Paramparça Aşklar Köpekler filminin türkçe ismi,Paramparça Aşklar Köpekler filminin yapımcısı,Paramparça Aşklar Köpekler filminin yönetmen,Paramparça Aşklar Köpekler filminin yönetmeni
Paramparça Aşklar Köpekler Amores Perros Paramparça Aşklar Köpekler (İspanyolca: Amores Perros/Aşk Kancıktır) Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu'nun 2000'de çektiği ilk uzun metrajlı filmi. 2001 yılında “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar ve Altın Küre adayı olan film, Şikago, Tokyo, Cannes, Los Angeles, Moskova, Havana Film Festivalleri gibi pek çok uluslararası festivalde toplam 30 ödül aldı. Konusu Film Meksiko'da geçen ve buluşma...