Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok, Marvel Sinematik Evreni’nin Thor’a ve Thor çizgi romanına dayalı üçüncü filmi. 2017’de vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda bu kez Taika Waititi oturmaktadır. Craig Kyle ve Christopher Yost ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde bir kez daha Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston bulunuyor.

Konusu

Thor, Ásgard’ın Ragnarök karşısında kaderine terk edilmesi nedeniyle savaşmak zorunda kalacak ve kendini tanrılar arasındaki savaşın ortasında bulacak ve bu kez savaşacağı düşmanları Surtur ve Muspellheim’ın Ateş Devleri olacak. Ayrıca Odin’in kızı, yeraltı tanrıçası Hel de filmde yer alacak. Bu savaşta Hulk ve Dr.Strange de Thor’un yanında olacaktır.

Oyuncular

Odin ve Heimdall’ı yine Anthony Hopkins ve Idris Elba canlandırmaktadır. Hel’i Cate Blanchett canlandırırken Valkür Brunhilda’yı Tessa Thompson canlandırmaktadır.Jeff Goldblum Grandmaster’i , Karl Urban’sa Cellat Skurge’u canlandırmaktadır.Mark Ruffalo’ysa Hulk’u canlandırmaktadır.Benedict Cumberbatch de Doktor Strange’i canlandırmaktadır. Surtur’uysa Taika Waitit canlandırıp,Clancy Brown seslendirmektedir.

Yönetmen Taika Waititi
Yapımcı Kevin Feige
Senarist Christopher Yost
Craig Kyle
Stephany Folsom
Hikâye Thor, Thor (Marvel Comics)
Yazar: Stan Lee
Larry Lieber
Jack Kirby
Oyuncular Chris Hemsworth
Tom Hiddleston
Idris Elba
Anthony Hopkins
Cate Blanchett
Tessa Thompson
Jeff Goldblum
Karl Urban
Mark Ruffalo
Benedict Cumberbatch
Müzik Mark Mothersbaugh
Görüntü yönetmeni Javier Aguirresarobe
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Studios Motion Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Macera,Aksiyon,Bilim kurgu,Fantastik
Renk Renkli
Yapım yılı 2017
Çıkış tarih(ler)i 3 Kasım 2017
Süre 130 dakika
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce
Bütçe 180 milyon $
Hasılat 5.6 milyon ₺ (Türkiye)
164.5 milyon $ (DÇ)
Önceki film Thor: Karanlık Dünya

 

Thor: Ragnarokhttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Thor_ragnarok_poster1-691x1024.jpghttps://ne-izlesem.com/wp-content/uploads/2018/06/Thor_ragnarok_poster1-150x150.jpgadminEn İyi FilmlerIMDB TOP 50Ne İzlesemThor Ragnarok filmi,Thor Ragnarok filminin afişi,Thor Ragnarok filminin aldığı ödüller,Thor Ragnarok filminin başrol oyuncuları,Thor Ragnarok filminin bütçesi,Thor Ragnarok filminin çıkış tarihi,Thor Ragnarok filminin dağıtıcı firma,Thor Ragnarok filminin film afişi,Thor Ragnarok filminin filmi,Thor Ragnarok filminin fragman,Thor Ragnarok filminin hangi ülke yapımı,Thor Ragnarok filminin hasılat,Thor Ragnarok filminin imdb puanı,Thor Ragnarok filminin müziği,Thor Ragnarok filminin oyuncular,Thor Ragnarok filminin oyuncuları,Thor Ragnarok filminin senarist,Thor Ragnarok filminin süresi,Thor Ragnarok filminin türkçe altyazılı fragman,Thor Ragnarok filminin türkçe ismi,Thor Ragnarok filminin yapımcısı,Thor Ragnarok filminin yönetmen,Thor Ragnarok filminin yönetmeni
Thor: Ragnarok Thor: Ragnarok, Marvel Sinematik Evreni'nin Thor'a ve Thor çizgi romanına dayalı üçüncü filmi. 2017'de vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda bu kez Taika Waititi oturmaktadır. Craig Kyle ve Christopher Yost ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde bir kez daha Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston bulunuyor. Konusu Thor, Ásgard'ın Ragnarök karşısında kaderine terk edilmesi nedeniyle savaşmak zorunda kalacak ve kendini tanrılar arasındaki savaşın ortasında bulacak ve bu kez savaşacağı...